fbpx

Проблема економії ресурсів вже давно стосується кожного. Хтось намагається покращити свій дім задля збереження екології, хтось – елементарно хоче зекономити на опаленні. В будь-якому випадку головним завданням залишається досягти певного рівня енергоефективності. Завдяки сучасним технологіям та певним матеріалам зробити це доволі просто.

Існує два способи зробити свій дім енергоефективним. Це – утеплення зсередини та ззовні. Кожен варіант має свої недоліки та переваги, про які варто поговорити детальніше.

Внутрішнє утеплення та його особливості

Утеплення стін зсередини – не надто популярний варіант, проте в деяких випадках лише він дозволяє досягти оптимального рівня тепла. Внутрішня теплоізоляція дозволяє кімнатам нагріватися швидше. Проте в нічний період часу або під час вимкнення опалення стіни швидше охолоджуються.

Також варто зазначити, що створення теплоізоляції в приміщенні – набагато простіший процес, ніж утеплення зовнішніх стін. Ціна на такі роботи може бути нижчою, а матеріали – доступніші. Але варто пам’ятати, що додатковий шар на стінах займає місце, тому простір скрадається у будь-якому випадку.

Особливості зовнішнього утеплення

Зовнішня теплоізоляція, безумовно, потребує більше часу та ресурсів, ніж утеплення зсередини. Проте такий варіант має багато переваг. Це:

  •         стабільна температура повітря в приміщенні у будь-який сезон;
  •         покращення зовнішнього вигляду фасаду;
  •         довгий термін збереження тепла в будинку;
  •         захист стін від атмосферних факторів.

Також варто зазначити, що утеплення зовнішніх стін запобігає створенню умов для розмноження грибкових організмів та плісняви в приміщенні.

Який варіант обрати?

Безумовно, утеплення зовнішніх стін набагато вигідніше з точки зору результатів. Така теплоізоляція має дуже довгий термін експлуатації, не скрадає простір та дозволяє зберегти набагато більше ресурсів.

Внутрішнє утеплення підходить тим, хто не має змоги працювати з фасадом. Його використовують у будинках, які є пам’ятками архітектури. Зовнішній вигляд таких фасадів змінювати не можна, тому утеплити стіни можливо лише зсередини.

Також утеплення зсередини може стати чудовим рішенням для тимчасової теплоізоляції, оскільки не потребує багато коштів та часу. Проте для довготривалої перспективи краще працювати із зовнішньої ізоляцією.