Ремонт не завжди полягає у тому, щоб повністю переробити існуючі приміщення. Навіть капітальні ремонтні роботи можуть залишати основне планування, видозмінюючи лише найбільш критичні моменти: замінюючи старе оздоблення, оновлююче інженерні комунікації тощо.
Складність ремонту на старих квартирах визначається станом ключових елементів, труб, проводки, стін, підлоги. Тому ремонт квартир у вторинній нерухомості краще довірити професіоналам, які не лише здійснюють безпосередньо ключові ремонтні роботи, але й підготують житло для того, щоб ви могли відразу заїхати і почувати себе там комфортно.
Особливості та етапи ремонту у старій квартирі
Як правильно робити ремонт у старій квартирі? Давайте поетапно розглянемо усі процеси:
- Складання ретельного плану. Будь-який ремонт починається з того, що вам потрібно прописати бюджет та основні запити і побажання, звернувшись з усім цим списком до майстрів, які будуть здійснювати роботи. Важливо завчасно оцінити вартість ключових витрат: оздоблювальних матеріалів, будівельних матеріалів, меблів, освітлення тощо.
- Вибір дизайну інтер’єру. Зазвичай люди звертаються до компаній, що здійснюють ремонтні роботи, з загальними побажаннями, на зразок «хочемо скандинавський стиль». Але не менш важливо прописати деталі: яким саме ви бачите готовий результат. Адже навіть в межах одного стилю інтер’єру може існувати кілька різних варіацій оформлення приміщень.
- Підготовчі роботи. Старі квартири – це приміщення, в яких до цього жили люди. І потрібно зачистити усі кімнати від попередніх оздоблювальних матеріалів, прибрати меблі тощо. Також на етапі підготовчих робіт здійснюється переоблаштування інженерних комунікацій, вирівнювання стін, нанесення ґрунтовки, оздоблення приміщення.
На останньому етапі майстри встановлюють оздоблювальний матеріал на стіни, стелю та підлогу, проводять освітлення. І вже наприкінці заносять меблі та встановлюють побутову техніку, облаштовують елементи декору тощо.
Які роботи здійснюються після ремонту в квартирі
Як тільки усі роботи з оновлення приміщення, оздоблення стін, стелі та підлоги, встановлення нових меблів та побутової техніки завершено, потрібно прибрати специфічний запах, який залишають по собі ремонтні процеси. Для цього ви можете використовувати як більш прості, втім доволі перевірені народні методи, так і спеціальні сучасні засоби. Другий спосіб вважається більш надійним і може повністю нейтралізувати усі сторонні і часто неприємні аромати. Як прибрати запах ремонту у квартирі? Перш за все потрібно:
- На регулярній основі провітрювати приміщення. Саме циркуляція повітря дозволить швидше розсіятись сторонніми ароматам.
- Використовувати спеціальні миючі засоби, призначені для знищення запахів. Вони часто випускаються у форматі спреїв, які розпилюються на різноманітні поверхні для нейтралізації ароматів розчинників, фарб, будівельних матеріалів тощо.
Також допомагає якісна вентиляція, яка не дозволяє ароматам осісти на поверхнях і виводить їх назовні.
Окрім запаху, також залишаються і сліди ремонту. І мова йде не лише про сміття (його якраз можна легко та швидко вивезти), а швидше про різноманітні забруднення, які псують фінальний результат. Якими засобами мити квартиру після ремонту? Використовуйте спеціальну продукцію з глибокою та швидкою дією. Приготуйтесь до того, що очищення поверхонь потрібно буде здійснювати 3-4 рази. Особливо це стосується дзеркальних покриттів, підлоги, вікон.
В цілому за пару днів можна привести усе до ладу і заїжджати у оновлену квартиру, насолоджуючись усіма перевагами свіжого ремонту.